İkinci El Kitap Avantajları

Bu makale ikinci el kitaplarla ilgili bazı gerçekleri ve avantajları açıklamaya çalışacaktır. Bu özellikle tüm okuyucular ve bütçeleri için önemli bir konudur. Kullanılmış kitapların alımı, satımı ve hatta kiralanması gibi hizmetler sunan birçok online kitapçı var ve bu seçenekleri kullanmak size biraz para kazandırabilir. Bu kitaplarının ne gibi faydaları olduğunu görmek için makaleyi okuyun.

 Kitaplar bir kişinin zihniyetini şekillendirmede ve ahlak geliştirmede önemli bir rol oynar. Bize yön gösterir ve hayallerimizi gerçekleştirmemizi ve toplum, aile ve nihayetinde kendimiz için harika şeyler yapmamızı sağlar. Kitapların ilgisi büyük ölçüde fiyatına bağlıdır. Okumak için çok uğraştığımız çok etkileyici bir kitap olabilir, ancak fiyat etiketini kitap mağazasında gördüğümüzde, tüm hayallerimiz paramparça olur. Bu, her birimiz için, hayatta en azından bir kere başımıza gelmiştir. Pahalı kitaplar ilgimizi çeker ve bizi bilgi seviyemizi ilerletmenin temel ideolojisinden ayırır. Bu, ikinci el kitapların rolünün resme geldiği zamandır. Çoğu zaman, yeni bir kitabın fiyatının yarısından daha aza ikinci el kitapçılarında temin edilebilir. Yenilerini satın alabilecek veya satın alamayacak olan okuyuculara kullanılmış kitapları sunan sayısız kitap dükkanı vardır. Sadece parasal faydalar değil aynı zamanda ikinci el kitapları  önemlidir.

AVANTAJLARI:

a.) Cep Dostu: Bir okuyucu kullanılmış bir kitabı satın aldığında, tamamen yeni bir tane kitap satın aldığında harcayacağı paranın yarısından fazlasını kolayca kazanır. 50 tl' lık bir kitabın ikinci el pazarda 15 t'den az olduğu zamanlar olmuştur. Ek olarak, bir kitabında büyük bir miktar para harcamanın hiçbir anlamı yoktur. İkinci el kitabı genellikle vurgulanmış kalem işaretleriyle gelir, ancak bu metin görünür olduğu sürece çoğunlukla okuyucu rahatsız etmez.

b.) Politika Ver ve Al: İkinci el kitaplar ayrıca kullanıcıya , kar marjlarını hesaplamak için daha sonra biraz daha yüksek bir fiyata bir okuyucuya satacak olan mağaza sahibine satarak para kazanma şansı sunar  . Kullanılmış kitaplar, bir okuyucunun omuzlarından yüksek ücrete katlanmasıdır. Bu, okuyucular arasında stres düzeyini büyük ölçüde çoğaltır. Yeni kitabı satın almaktan tasarruf edilen para diğer üretken faaliyetlerde kullanılabilir.

c.) Tüm işaretler fena değil: İkinci el kitabıyla birlikte gelen kalem veya kurşun kalem işaretlerinden en iyi şekilde faydalanabilirsiniz. Önemli veya önemsiz bir metnin okunmasında önemli ölçüde zaman harcanacak önemli bir zaman tasarrufu sağlayan önemli şeyler öne çıkar. Ayrıca, diğer kişilerin akademik notları, belirli bir konu veya konunun net bir şekilde anlaşılması için farklı bir bakış açısı sağlamaya da yardımcı olur.

d.) Çevre Dostu: Herkes, annemizin Dünya'yı aşırı çöp ve döküntü birikiminden koruma ihtiyacının farkındadır. Kullanılan kitaplar, dünyanın doğal kaynaklarını korumaya yardımcı olur. Ayrıca, yeni kağıtların ağaçtan elde edilen kağıttan yapıldığının da farkında olmalıyız. Öte yandan, kullanılmış kitaplar bu amaçla ağaçların gereksiz yere kesilmesini önler. Aynı şekilde, çöp atıklarının miktarını geri dönüşüm yoluyla azaltmaktadırlar.

Kapat